חפש

הסיפור של ג'ני בוהדנה

תמיד כשאני נפגשת בפעם הראשונה עם לקוחות, אני אומרת להם שהתפקיד שלי הוא לתת להם את מה שהם צריכים ולא את מה שהם חושבים שהם רוצים.

 

בדרך קבע הם מיד מרימים גבה ולא מבינים בכלל על מה אני מדברת. הרי הם מגיעים עם רשימת מכולת ולעיתים עם דרישות מאוד ספציפיות עד לדקויות הקטנות ביותר, ואני פתאום מנפצת להם את זה בפנים ברגע.

 

כמובן שאני מתייחסת ברצינות ובכובד ראש לבקשות שלהם, אך יחד עם זאת, אני מבקשת מהם להישאר עם ראש פתוח ולאפשר לי להוציא אותם קצת מהריבוע אליו הם התרגלו.

 

האמת היא שלא תמיד הם אוהבים לשמוע את זה, אבל אחרי שאני מסבירה את עצמי ונותנת להם כמה דוגמאות אמיתיות של זוגות שחיתנתי, הם נעשים יותר מוכנים לשינוי.

 

קחו למשל את המקרה של ג'ני בוהדנה, בחורה מקסימה בת 36 מאשקלון.

 

היא הגיעה אליי לפני כמה שנים כגרושה עם שני ילדים קטנים. היא התחתנה לראשונה בגיל 19 עם אדם טוב והגון, הם הביאו יחד לעולם שני ילדים מקסימים, אך אחרי קשר של עשור, משהו בזוגיות "התקלקל", ולדבריה, כנראה שהם לא עבדו מספיק כדי לתקן.

 

הגירושים עברו חלק יחסית, עד כמה שאפשר, והיא חזרה אחרי תקופה מסוימת לשוק הפנויים-פנויות. בשלב הזה היא הייתה אחות בכירה, החיים היו די טובים, והיא חיפשה בן זוג חדש.

 

היא יצאה לבלות לא מעט, הכירה בחורים והיו לה מחזרים, אבל היא לא מצאה מישהו שראתה את עצמה פותחת איתו פרק ב'. ואז חברה טובה הציעה לה רעיון ללכת לשדכנית.

 

בהתחלה היה לה מוזר לשמוע את זה. הרי היא נראית טוב, יש לה קריירה משגשגת, לא חסרים לה מחזרים, אז למה שתשלם סכום לא מבוטל לגורם חיצוני כדי שימצא לה אהבה?

 

לאחר מסע שכנועים מצד אמה וסבתה, היא החליטה שהיא רוצה "לבטח את עצמה" ע"י מישהו מקצועי, מעין מתווך נטול רגשות שיעשה עבורה את הסינון הנכון, ימנע ממנה בזבוז זמן ושברון לב מיותר ויעזור לה למצוא בחור רציני שאיתו היא יכולה לפתוח בזוגיות חדשה ולהרחיב את המשפחה.

 

בסוף היא השתכנעה והלכה לשדכנית שאמה מצאה עבורה מהמגזר הרוסי, וזה לא צלח.

 

ג'ני מספרת

אותה שדכנית הכירה לי בחורים שעל פניו היו טובים ומתאימים, אך אחרי היכרות מסוימת, התגלו איתם בעיות מתחת לפני השטח. בשלב הזה החלטתי לקחת את העניינים לידיים שלי ולחפש שדכנית שאני ורק אני בוחרת, ושאני מתחברת אליה באופן אישי.

 

חשבתי על זה שאם אני מחפשת שדכן שילווה אותי במסע שלי אחר חיפוש בן זוג, מבחינתי זה כמו לרכוש רכב גרמני יקר. צריך לעשות סקר שוק ולקחת את זה כפרויקט – לבדוק בטיחות, אמינות, רמת חיסכון, ביצועים בכביש וכדומה.

 

וכך בדיוק עשיתי. חיפשתי שדכנים בגוגל, שאלתי אנשים, קראתי דברים שכתבו בפורומים, נפגשתי עם כמה שדכניות ובסוף הגעתי להראלה.

 

היה לי רומן ארוך איתה ולא נרשמתי כל כך מהר. קצת חששתי לשלם את הסכום שהיא ביקשה, שלא היה פשוט עבורי כאם חד-הורית. גם היה לי מוזר שהיא לא מאפשרת לראות תמונה לפני דייט וממליצה שלא לדבר הרבה בטלפון לפני הפגישה הראשונה.

 

אבל למרות זאת, התחברתי אליה מהרגע הראשון. היא נתנה לי תחושה של רוגע וביטחון, היא שידרה אמינות אמיתית, וידעתי שאיתה אני הולכת על זה. אני פשוט חייבת לסמוך עליה.

 

אחרי שנרשמתי אצלה הבנתי עד כמה היא יסודית כי התקשרו אליי מטעמה כדי לאמת את כל הפרטים שנתתי. אחרי שהיא קיבלה את תוצאות הניתוח הגרפולוגי שלי וסיימה את הבדיקה וראתה שכל הפרטים שמסרתי נכונים, היא הכירה לי 4 בחורים שונים.

 

הראשון ברח, והבנתי בין השורות שהוא חשב שאני שמנה מדיי בשבילו. עם השני אני לא הייתי בסדר. בדיוק ביום שפגשתי אותו, עבר עליי אחד מהימים הגרועים בחיי והוצאתי עליו את כל העצבים שלי.

 

השלישי היה מקסים, יצאנו יחד כמה חודשים ומאוד נהניתי איתו, אך זה לא רקם עור וגידים בגלל עניינים טכניים כמו מרחק גאוגרפי שאף אחד מאיתנו לא היה מוכן לשנות.

 

ואז הגיע הרביעי. הוא היה גרוש, ללא ילדים. כשהוא התקשר אליי כדי לקבוע איתי פגישה, מאוד לא התחברתי אליו. אני לא יודעת לשים על זה את האצבע, הרי דיברנו רק כמה דקות בודדות, אבל משהו בסגנון הדיבור שלו לא בא לי טוב.

 

התקשרתי להראלה וכעסתי עליה שהיא מכירה לי אותו, והיא מיד אמרה לי "סיכמנו שאת סומכת עליי, נכון? שבי איתו רק לכוס קפה אחת ואז תגידי לי מה דעתך". ובאמת הסכמתי להיפגש איתו.

 

עם יד על הלב, לא הייתי בוחרת אותו מתוך קטלוג. הוא לא התאים לרשימת המכולת שלי, אבל תמיד הדהד לי מה שהראלה אמרה לי, לשמור על ראש פתוח, ובאמת נתתי לו צ'אנס. הוא לא ענה על חלק מהדרישות שלי, אך על הדרישה החשובה ביותר – שיהיה איש משפחה טוב – הוא ענה ובגדול.

 

בדיעבד הסתבר שגם אני לא הייתי בדיוק חלום חייו כשראה אותי בפעם הראשונה, אבל שנינו החלטנו לתת הזדמנות אמיתית אחד לשנייה, ואנחנו כבר שנתיים וחצי נשואים באושר, ובדיוק נולדה לנו בת מתוקה.

 

אני כל כך מאושרת שזכיתי להכיר אותו, כי אין שום סיכוי בעולם שהיינו נפגשים אם זה לא היה קורה דרך הראלה. שנינו אנשים מאוד שונים וקשה לי להאמין שהוא היה מתחיל איתי בבר או משהו כזה.

 

זכיתי להתחתן עם אדם מקסים, אמין, משרה ביטחון, פשוט גבר אמיתי במלוא מובן המילה. הוא כבש אותי בדיבור שלו ובהתנהלות שלו, וכל שאר הדברים שחשבתי שהם חשובים מתגמדים לעומת זה.

 

אני לא אצייר פה ציור ורוד מושלם ואגיד שהכל ניצוצות וזיקוקים באוויר, אך הדברים הבאמת חשובים בזוגיות – ישנם אצלנו.

 

היום אני מבינה את זה ומאחלת לכולם שיצאו מהקוביה שלהם וייתנו צ'אנס אמיתי לצד השני. הלוואי וכולם יהיו מאושרים כמונו.

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הסיפור של גʹני בוהדנה שתף עם החברים בטוויטר את 'הסיפור של גʹני בוהדנה