חפש

ייעוץ זוגי ומשפחתי

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet
 

לחצי היום-יום, הפרנסה, גידול וחינוך הילדים הם כר פורה לעימותים ולחוסר הסכמות בין בני הזוג לבין עצמם ובינם לבין ילדיהם, או בני המשפחה המורחבת, בדר"כ הורים.

 

הקונפליקטים, לא ייעלמו בעקבות תהליך הייעוץ, אבל שימוש בכלים מקצועיים נכונים, יאפשרו להתמודד ולפתור את הקונפליקט, ללא יצירת עימותים מיותרים ומשקעים.

 

עקרונות הייעוץ הזוגי במרכז דו-לב

תהליך הייעוץ מתחיל בהכרות היועץ עם בני הזוג, או המשפחה, תוך שימת דגש על הצרכים של המשתתפים, אזורי התקיעות והפתיחות של כל אחד מהם וכמובן הציפיות שלהם מעבודת הייעוץ.

 

בשלב זה יצוף הקושי המרכזי, שהוביל את בני הזוג לייעוץ. כל אחד מהם יגדיר את החזון שלו, לגבי הזוגיות.

 

בשלב הבא ייעשה טיפול מיידי בנושאים האקוטיים, שבגללם הגיעו בני הזוג לייעוץ. מכאן יחל תהליך אימוני, שיכלול ירידה לפרטים הקטנים ביותר.

 

בני הזוג ירכשו דרכי חשיבה ודפוסי התנהגות מתאימים ויקבלו כלים פרקטיים ליישום דפוסים אלה בחיי היומיום. בתהליך זה יעלו דפוסי התנהגות ושיח, שהיוו גורמים למשברים בזוגיות.

 

הקשיים בייעוץ הזוגי

הייעוץ הזוגי הוא תהליך לא פשוט, שבו צפים הקשיים הרבים, הכעסים והפגיעות של בני הזוג. התהליך האימוני של דו-לב כולל ליווי ותמיכה אישית, שמאפשרים בסופו של דבר להתגבר על המשוכות הרבות ולסיים את התהליך בזוגיות טובה יותר, מכילה יותר.

 

בני הזוג מקבלים במהלך הטיפול מטלות שונות, שמטרתן לתרגל דפוסי חשיבה והתנהגות חדשים, שמתאימים להם. תהליך הליווי של דו-לב מתקיים גם מחוץ לחדר האימון. בינה ובין בני הזוג מתקיימות שיחות טלפון, בהן הם מעלים בפניה את הקשיים ביישום הדפוסים החדשים. היא מעניקה מענה טלפוני, מרגיעה ומדריכה את בני הזוג.

 

האני מאמין שלנו, הוא שהצפת נקודות החיכוך, לימוד והפנמת דפוסי חשיבה וכלים פרקטיים להתנהלות בין בני זוג יכולה במקרים רבים לשדרג את הזוגיות למקומות, שאפילו הם לא ציפו להגיע אליהם.

 

תעניקו לעצמכם הזדמנות נוספת. רגע לפני שאתם שוברים את הכלים תרימו טלפון לדו-לב ותקבעו פגישה.


 

פגישת ייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'פגישת ייעוץ חינם'

ספורי אהבה לזוגות

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ייעוץ זוגי ומשפחתי שתף עם החברים בטוויטר את 'ייעוץ זוגי ומשפחתי