חפש
בס"ד.

שופטים - יוצאים להילחם

 

העשן המיתמר צורב בעיניים, ריח של אבק שריפה מתפשט באוויר, אפשר לחתוך את המתח בסכין. שדה הקרב עדיין ריק – השקט שלפני הסערה.

 

בכל מלחמה, רגע לפני היציאה למערכה, היו ממנים כהן מיוחד שידבר עם העם ויחזק את ליבם.

 

כאשר גדודי החיילים נפגשים עם אישיות שכזו, רגע לפני רעמי התותחים וצחצוחי החרבות, מתחדדת להם מטרת המלחמה הישראלית – לא שיכרון כוח, לא כיבוש טוטליטרי, לא פורקן יצרי, הרס ונקם, אלא שאיפה אמיתית, טהורה וטובה לתקן עוולות מוסריות ולרומם את המציאות.

 

העמקת התודעה משכללת את היכולות המעשיות של הלוחם. ככל שהאדם מבין יותר עבור מה ועבור מי הוא נלחם ומשקיע, הוא מגלה בעצמו כוחות ויכולות חדשים. העובדה שאדם יודע משהו אינה מספיקה, צריך סיבה טובה כדי לרצות.

 

על מנת שהידיעה תחולל רצון, ישנו צורך שהאדם ירגיש את הטוב שקיים בדבר שאותו הוא מבקש לדעת. אמנם ישנם מצבים שבהם האדם "רוצה" דברים שליליים, וגם אז הוא בטוח שאותו דבר יעשה לו טוב – אך ההבדל טמון באיכותה של הידיעה.

 

כאשר הידיעה מבוססת ויש מאחוריה מחשבות רבות ובירורים, קל מאוד לזהות מה טוב ומה רע. לעומת זאת, "ידיעה" שנשלפת מהמותן בצורה אקראית בלי שום השקעה אינה אלא דמיון.

 

כמו בפרשת "שופטים", גם אנו מוצאים את עצמנו לפעמים בחזית המערכה – על הבית, על הזוגיות, על האהבה, האחווה, השלום והרעות. היכולת שלנו לתפקד נכון, בצורה יעילה וטובה, תלויה ברצון שלנו שנובע בראש ובראשונה מאמון מלא וודאות בקשר הזוגי והמשפחתי.

 

אם וכאשר אנו שמים לב שאנו הופכים למותשים וחסרי סבלנות במאבקים היום-יומיים על שלמות הבית, עלינו לשוב אל המרחב הבטוח, להתאזר בביטחון ותודעה ברורה ולשוב אל המשימה בכוחות מחודשים.

 

שידוכים ופרשת השבוע

אפשר לקרוא את המאמרים של השדכנית הראלה ישי גם באתרים הבאים:

 

פורטל מורשת

 

שדכנית בערוץ 7

 

שידוכים באתר כיפה

 

הכרויות לדתיים ב NEWS1

 

אתר סרוגים

 

ניתן גם להירשם לקבלת כל המאמרים בנושא זוגיות ופרשות השבוע מאת השדכנית הראלה ישי לתיבת המייל שלך.

 

כל מה שצריך לעשות זה למלא את כתובת המייל שלך בלחיצה כאן וללחוץ "שלח".

 

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'שופטים - יוצאים להילחם שתף עם החברים בטוויטר את 'שופטים - יוצאים להילחם