חפש
בס"ד.

מסעי - מטהר אוויר

 

"אתה באמת לא יודע, או שאתה רק עושה את עצמך?!". כמה שזה מעצבן ומרגיז, כבר עשרות פעמים דיברנו על זה ושוב זה חוזר על עצמו. הסברנו, נימקנו, הדגמנו ואפילו קצת חפרנו, אבל שום דבר לא עוזר.

 

בפרשתנו "מסעי" אנו נפגשים עם הרוצח בשגגה; בלי שום כוונה רעה, ברגע אחד של חוסר תשומת לב, נשמט הגרזן מידו של החוטב ונחת על ראשו של עובר האורח התמים שעצר לרגע לנוח בצל.

 

העונש שמשיתה עליו התורה הוא לגלות לאחת מערי המקלט, שם מתגוררים בני שבט לוי. עיר המקלט תהפוך למקום מגוריו החדש, לפעמים במשך עשרות שנים, עד לפטירתו של הכהן הגדול.

 

הטלטלה שמניעה בחובה הגלות מזעזעת את הרוצח ומעוררת אותו לערוך חשבון נפש פנימי ונוקב. גם השכנים החדשים – שאמונים על חיזוק הרוח והמוסר בעם ישראל – אמורים להוסיף לתמהיל ולסייע בתהליך התיקון המתבקש.

 

היינו מצפים שהרוצח יעבור סדרת שיעורים מקיפה על ערך חיי אדם, זהירות ובטיחות, צער האלמנה והיתומים וכו'. אך האמת היא שהרוצח לא שומע אפילו מילה אחת על המעשה הרע שהוא עשה, מדוע?

 

אין צורך להסביר לאדם את מה שהוא כבר יודע. המעידה הקטלנית לא נבעה מבחירה מודעת או מהשקפת עולם מעוותת, אלא מאורח חיים כללי שבו היה מצוי הרוצח.

 

קיים פער בין עולם המודע לבין התת-מודע, שברוב המקרים תופס את מושכות ההנהגה, והוא הגורם ל"ביצועים" הכושלים. במקום לדוש במה שברור לכולם, צריך פשוט לשנות אווירה, ליצור תשדורת סמויה למעמקי הנפש ולהספיג את האישיות באווירה חיובית.

 

כך נצליח להשיג את מטרותינו גם בלי להסביר, לנמק, להדגים, לחפור ובעיקר לכעוס. בואו ונעזור אחד לשנייה, ניקח אחריות וניצור את האווירה המתאימה לבית ולמשפחה שלנו, אווירה שתהווה את המשטח הנכון והראוי ביותר להתנהלות היום-יומית ולצמיחה חיובית.

 

שידוכים ופרשת השבוע

אפשר לקרוא את המאמרים של השדכנית הראלה ישי גם באתרים הבאים:

 

פורטל מורשת

 

שדכנית בערוץ 7

 

שידוכים באתר כיפה

 

הכרויות לדתיים ב NEWS1

 

אתר סרוגים

 

ניתן גם להירשם לקבלת כל המאמרים בנושא זוגיות ופרשות השבוע מאת השדכנית הראלה ישי לתיבת המייל שלך.

 

כל מה שצריך לעשות זה למלא את כתובת המייל שלך בלחיצה כאן וללחוץ "שלח".

 

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מסעי - מטהר אוויר שתף עם החברים בטוויטר את 'מסעי - מטהר אוויר