חפש
בס"ד.

כי תבא - סימני דרך

 

על אהבה ואינטימיות צריך לעבוד, בלי קיצורים. יש דרך קצרה שהיא ארוכה, ויש דרך ארוכה שהיא קצרה. כמובן שעדיף להתאמץ ולהשקיע בהליכה משותפת לאורך זמן מאשר להתנהל על מי מנוחות ולסמוך על כל מיני פטנטים, ובסוף לגלות שרק הפכנו את הדרך לקשה הרבה יותר.

 

אמנם אין באפשרותנו לקבוע את אורך ותוואי הדרך, אך יש לנו את האפשרות, החובה והזכות לקבוע מה תהיה האווירה. מסלול החיים, שסופו גם לא נראה באופק, מתפתל כשביל עפר מאובק.

 

תפקידנו להפריח את השממה, לזרוע מנות קטנות של אהבה שינצנצו, ילבלבו ויפרחו. להגניב ולהשתיל פה ושם במהלך היום סימנים אוהבים – פתק קטן בסנדוויץ' של הבוקר, על הכרית, במכונית, בתוך הלפטופ. שוקולד מהתחנה המרכזית סתם כי חשבת עליו/ה. קריצה אוהבת פה ושם, נשיקה מרחוק, סימן אוהב שרק אתם מבינים – ולהפוך את הדרך לנעימה הרבה יותר.

 

בפרשתנו "כי תבא" מוכיח משה את עם ישראל על כך שבמצבים מסוימים גם הניסים הגדולים שהם ראו במו עיניהם לא הצליחו לעשות עליהם את הרושם הנכון, כי ניסים לא רואים דרך העיניים אלא דרך הלב. מי שלבו אטום לא יצליח לראות שום דבר, ומי שלומד לשים לב פתאום יגלה באיזה עולם מופלא הוא חי.

 

הערך של הסימנים שאנו בוחרים לשלב מדי פעם בדרך לא נובע מהתוצאה הסופית, אלא מהמאמץ ומהמחשבה שאנו משקיעים בהם. ברוב המקרים, כאשר אנחנו רוצים לפנק את בן/בת הזוג, אנו משתדלים לשמור על "סודיות" עד כמה שאפשר, אך חשוב מדי פעם שהכל ייעשה בשקיפות מלאה.

 

הפינוקים עצמם יישמרו בסוד, אבל בן/בת הזוג יראו פתאום גם את מה שמתרחש בדרך כלל מאחורי הקלעים. אל תהססו לטלפן לברר או להתייעץ עם חברים, לצאת למכולת השכונתית או לשבת על המחשב ולהזמין מתנות מהאינטרנט ממש מולו/ה.

 

כך נתאמן שנינו בלשים לב – להשקיע למען בן/בת הזוג שילמד להעריך ולקלוט את מה שאנו עושים בשביל להנעים לו את הדרך.

 

שידוכים ופרשת השבוע

אפשר לקרוא את המאמרים של השדכנית הראלה ישי גם באתרים הבאים:

 

פורטל מורשת

 

שדכנית בערוץ 7

 

שידוכים באתר כיפה

 

הכרויות לדתיים ב NEWS1

 

אתר סרוגים

 

ניתן גם להירשם לקבלת כל המאמרים בנושא זוגיות ופרשות השבוע מאת השדכנית הראלה ישי לתיבת המייל שלך.

 

כל מה שצריך לעשות זה למלא את כתובת המייל שלך בלחיצה כאן וללחוץ "שלח".

 

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'כי תבא - סימני דרך שתף עם החברים בטוויטר את 'כי תבא - סימני דרך