חפש
בס"ד.

האזינו - האתגר המשפחתי

 

פרשת השבוע "האזינו" גרמה לי לחשוב על כך שאנחנו חיים בדור מיוחד. אין מי שיחלוק על כך, אולי קיימות גישות שונות להסביר כיצד בא אותו ייחוד לידי ביטוי – לטוב או למוטב – אך על עצם הייחודיות אין חולקים. אולם עם הזכות מגיעים גם האתגרים, ולדורנו המיוחד יש אתגרים מיוחדים שלא היו קיימים בדורות עברו.

 

בכל התורה כולה יש שתי שירות גדולות – "שירת הים" ו"שירת האזינו". אך בעוד ששירת הים עוסקת בהודאה על שעבר, שירת האזינו עוסקת בעתיד הבא עלינו לטובה ולברכה.

 

משה מציג את המאפיינים הבסיסיים של כל ההיסטוריה היהודית – המאבק להישאר יהודים ולא להיכנע לפיתויים שמתחדשים בכל תקופה בהתאם לאופנה השלטת בתרבות, השנאה העיוורת מצד העולם לעם היהודי, המחיר הנורא שמשלמים היהודים לכל אורך ההיסטוריה והידיעה שהאל מנחה את ההיסטוריה ואת חיי בני האדם.

 

הקושי לשמור על הצביון, הזהות, האמת, הערכים והחזון כעם במשך כל תקופת הגלות אכן היה עצום, ומשהגענו אל ארץ מולדתנו הכל נעשה פשוט יותר. אך עכשיו אנו עומדים בפני מערכה חדשה, בתרבות חדשה שמבקשת להגדיר מחדש מושגים פשוטים וברורים.

 

פתאום אנו נתקלים בקושי לשמור על הצביון, הזהות, האמת, הערכים והחזון לא של עמנו, אלא של התא המשפחתי שהגדרתו הבסיסית מתחילה להתערער.

 

כשם שידענו לשמור על הגחלת לאורך הדרך ולא ויתרנו על האותנטיות שלנו, כך גם בתקופה זו נדרש מאתנו לגלות אורך רוח ומסירות.

 

אך שלא כמו בעבר שמשימתנו הייתה להתאסף פנימה ולהישמר מפני העולם החיצון, היום אנו נדרשים לצאת החוצה ולהשפיע, להבהיר את מה שברור – התא המשפחתי הבריא והיציב מורכב מאבא, אימא וילדים, וככל שנעמיד יותר ויותר משפחות לתפארת, כך נכריע את המערכה.

 

כיום בשנות ה- 2000, כשכל מושג מבנה המשפחה עבר תמורות ושינויים, אני אישית עדיין מאמינה בתא המשפחתי המסורתי של אבא, אימא וילדים.

 

שידוכים ופרשת השבוע

אפשר לקרוא את המאמרים של השדכנית הראלה ישי גם באתרים הבאים:

 

פורטל מורשת

 

שדכנית בערוץ 7

 

שידוכים באתר כיפה

 

הכרויות לדתיים ב NEWS1

 

אתר סרוגים

 

ניתן גם להירשם לקבלת כל המאמרים בנושא זוגיות ופרשות השבוע מאת השדכנית הראלה ישי לתיבת המייל שלך.

 

כל מה שצריך לעשות זה למלא את כתובת המייל שלך בלחיצה כאן וללחוץ "שלח".

 

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האזינו - האתגר המשפחתי שתף עם החברים בטוויטר את 'האזינו - האתגר המשפחתי