חפש

השדכנית הראלה ישי ב-103fm עם אילה חסון בעיית הגירושים במגזר הדתי

השדכנית הראלה ישי מתארחת ברדיו 103 FMעם אילה חסון ומסבירה מדוע בעיית הגירושים מתרבה בדור שלנו.

 

אילה: אינני יודעת אם שני הדברים הבאים קשורים זה בזה, אבל נדמה לי שזה לא בלתי סביר שהם אכן כרוכים זה בזה.

 

התופעה הראשונה זה ששיעור המתגרשים בחברה החרדית זינק מאוד בתוך עשור וחצי. והתופעה האחרת מאידך זה השתלבות הולכת וגדלה של חרדים בשוק, בשוק העבודה. פערים בהכנסות אמנם לא השתנו, אבל בהשכלה, וכו', וכו'.

 

אז מעורבות עם החברה האזרחית, החילונית אפשר לומר, ושיעור המתגרשים שעולה.

 

אני רוצה לדבר עם הראלה ישי, שדכנית, מחברת הספר 'סטטוס: בזוגיות'. את גם מהחברה החרדית?

 

הראלה: לא. אני מהמגזר של הכיפות הסרוגות. אני אישית מתמחה בשידוכים במגזר החילוני והדתי. כל הנושא הזוגי במגזר החרדי, את יודעת, מנוהל על ידי אדמו"רים. זה תחום שאני פחות מתמצאת בו, אבל יודעת בו מספיק כדי לענות לך.

 

אני חושבת שאנחנו חיים היום בדור של חד פעמי. אם תשימי לב, כשטלפון מתקלקל, אנחנו לא מתקנים אותו – אנחנו משדרגים. בארוחות חג גדולות אנחנו אוכלים בחד פעמי. רכב קונים בליסינג ותוך שלוש שנים מחליפים.

 

זאת אומרת, פעם אם משהו היה מתקלקל, היו מתקנים. את יודעת, אם הנעל הייתה נפתחת, היו הולכים לסנדלר – היום פשוט קונים נעל חדשה.

 

את פשוט שומעת כל הזמן מסביבך על זה שאנשים מתגרשים. אנשים פשוט מרימים ידיים מהר מדיי, בדיוק כמו שמשה אומר, לפחות במגזר החילוני – וגם היום זה פלש למגזר החרדי.

 

אילה: לא מתאמצים כבר. מעניין, מעניין.

 

הראלה: כל הנושא של ה'אני' הפך להיות במקום ראשון. איך אני מרגיש, איך הקריירה שלי, איך אני ממצה את עצמי. כל הנושא של זוגיות, משפחה, בית וילדים היום הפך להיות משני.

 

כאילו, אם פעם באנו לעולם ומה שהיה חשוב זה עם מי נתחתן, איזו משפחה תהיה לנו ואיך הילדים יצליחו בחיים – היום זה הרבה פחות מעניין את האנשים. קודם כל אני וההגשמה העצמית שלי, ואחר כך כל השאר.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'השדכנית הראלה ישי ב-103fm עם אילה חסון  בעיית הגירושים במגזר הדתי שתף עם החברים בטוויטר את 'השדכנית הראלה ישי ב-103fm עם אילה חסון  בעיית הגירושים במגזר הדתי