חפש

האם הוא בשל לחתונה וילדים?

כתבה שפורסמה ברשת מקומוני מעריב:

"האם הוא בשל לחתונה וילדים?" אין ספק שזוהי שאלה נפוצה מאוד בקרב נשים צעירות שיוצאות עם בן זוג כבר תקופה לא מבוטלת, ומחכות שהוא יציע נישואין או לפחות יציע לעבור לגור ביחד.

 

לא מזמן ניגשה אליי מישהי שאני מכירה בשם דנה ושאלה אותי: "הראלה, איך אני יכולה לדעת אם הוא בשל לחתונה וילדים? אני פוחדת לבזבז עליו את הזמן ובסוף לגלות שהוא בכלל לא בכיוון. אולי יש לו פחד ממחויבות? אולי הוא סתם מעביר איתי את הזמן, אני כבר לא יודעת מה לחשוב".

 

האמת היא שהבנתי אותה לגמרי. הרי יש כל כך הרבה נשים שמקדישות את השנים הכי יפות שלהן לזוגיות מסוימת, מתוך מטרה שאותה זוגיות תתפתח לחתונה ולאחר מכן להקמת משפחה.

 

ובסופו של דבר, ממש כשהן בטוחות שהגבר שלהן עומד להציע נישואין – בדיוק אז הוא מחליט להיפרד בטענה שהוא לא בשל. "זאת לא את, זה אני...".

 

אותן נשים פתאום מוצאות את עצמן חזרה בשוק הפנויים-פנויות, מתחילות הכל מחדש, רק הפעם עם צלקת עמוקה.

 

לכן כשדנה שאלה אותי מה עליה לעשות, לא היה פשוט לענות לה. הרי כל מי שמגיע אליי למשרד יכול להסיר את הדאגה הזאת מליבו, כי כולם אצלי בשלים לזוגיות רצינית. זה תנאי הכרחי אצלי ואני גם בודקת אותו באמצעות ניתוח גרפולוגי.

 

לכן חשתי אמפטיה עמוקה לאותה בחורה. הבנתי לליבה – היא רוצה להיות סמוכה ובטוחה שהיא בכיוון הנכון ולא משקיעה את השנים היפות שלה על מישהו שבסוף יגיד לה שהוא לא מרגיש מוכן לעבור לשלב הבא.

 

אמרתי לה שאין תעודת ביטוח או נוסחה מדויקת לגלות אם הוא רציני או לא, אבל יש כמה סימנים שיכולים לכוון.

 

שמעתי לאחרונה תאוריה מאוד מעניינת מאדם נשוי. הוא טען שככל שהקריירה של הגבר יציבה יותר, כך יש סיכוי גבוה יותר שהוא יהיה בשל להתמסד.

 

הוא גם נימק את התאוריה באופן שהתיישב מאוד עם השכל הישר – מאז ומתמיד ציפו מגברים להיות המפרנסים, תפקיד שמגיע עם לא מעט לחץ.

 

לכן גבר מרגיש יותר בשל להתמסד כשיש לו בטחון במקום העבודה שלו והוא מאמין כי תהיה לו הכנסה יציבה ומספקת לפרנס אישה וילדים.

 

סימן נוסף שאותו גבר דיבר עליו הוא הסטטוס המשפחתי של החברים. ברגע שרוב החברים הם נשואים או בדרך לשם, יש סיכוי גבוה יותר שגם הוא יהיה בשל. אבל כשרוב החברים הם רווקים, הסיכוי הזה יורד משמעותית.

 

האמת היא שאהבתי את התאוריה שלו והיא גם הגיונית לגמרי, אבל אני תמיד אומרת שלא צריך לחפש נוסחה, אלא צריך להיות כנים עם עצמנו ולהקשיב ללב. ובנוסף לכך, צריך להניח את הקלפים על השולחן ולדבר על הנושא בפתיחות מלאה.

 

לפי התשובות שלו, תוכלי לדעת עד כמה הוא רציני...

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האם הוא בשל לחתונה וילדים? שתף עם החברים בטוויטר את 'האם הוא בשל לחתונה וילדים?