חפש

השדכנית הראלה ישי ברדיו ללא הפסקה - האם גברים חוששים לצאת עם נשים שמרוויחות יותר מהם?

השדכנית הראלה ישי מתארחת בתוכנית רדיו ללא הפסקה (103 FM) עם גבי גזית ומדברת על הדימוי העצמי של גברים מול בנות זוגן - "לצערי יש הרבה דוגמאות לכך שהבעל מאבד את הביטחון העצמי שלו מול האישה המצליחה".

 

 

גבי: ועכשיו אנחנו אל האייטם הלא שגרתי, המסורתי, של יחסים בינו לבינה, ככה לקראת סוף התוכנית. אני יודע שזה מעניין הרבה אנשים.

 

אוקיי, אז תקשיבו איך זה הולך. הסטריאוטיפים המגדריים פחות או יותר מכתיבים לנו שזה בסדר להיות אישה ממוצעת עם בן זוג מצליח מאוד, אוקיי? אבל ההפך, מתחילה להיות בעיה.

 

למשל סיטואציה כזאת: נגיד שבת הזוג שלכם חווה הצלחה גדולה, היא מתקדמת בעבודה, העלאה בשכר.

 

פתאום היא הקרייריסטית הגדולה במשפחה, ואתה החבר או הבעל נשאר תקוע בעבודה הקטנה שלך, הלא חשובה, שלא מכניסה הרבה כסף.

 

מחקרים חדשים אומרים שאם האישה היא שחוותה את ההצלחה, יש סיכוי גבוה שבן הזוג שלה ירגיש פחות טוב לגבי עצמו. כלומר, זה יפגע בדימוי העצמי שלו.

 

וזאת בעיה – ונדבר על זה עם הראלה ישי שהיא שדכנית ומחברת הספר 'סטטוס: בזוגיות'. שלום, הראלה.

 

הראלה: שלום, גבי, מה שלומך?

 

גבי: תלוי בכמה מרוויחה בת זוגי, אם הייתה לי. אם היא הייתה מרוויחה הרבה יותר ממני, אז הייתי אומר מצוין והייתי מפסיק לעבוד.

 

הראלה: הייתי בטוחה שאתה היית מאושר. כן, אני סומכת עליך.

 

גבי: אבל מה את אומרת? שרוב הגברים נכנסים למצוקה מזה שבת הזוג שלהם משתדרגת בחיים?

 

הראלה: לצערי הרב, זה נכון. תראה, כמובן שזה רק באופן סטטיסטי, זה לא באופן גורף. זאת אומרת, לא כל הגברים הם כאלה. יש הרבה גברים שכן מפרגנים להצלחה של בת הזוג.

 

תיקח לדוגמה את כל הגברים האלה שלוקחים חופשת לידה במקום האישה. הם אחלה מפרגנים.

 

אבל לצערי הרב, יש המון-המון דוגמאות של נשים נגיד שמתחתנות עם גברים, אפילו בהתחלה שהם אנשי עסקים מצליחים, ואז כשמתהפכת הקערה והאישה מפתחת את הקריירה שלה – אז הבעל בעצם מאבד את הביטחון שלו.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'השדכנית הראלה ישי ברדיו ללא הפסקה - האם גברים חוששים לצאת עם נשים שמרוויחות... שתף עם החברים בטוויטר את 'השדכנית הראלה ישי ברדיו ללא הפסקה - האם גברים חוששים לצאת עם נשים שמרוויחות...