חפש

5 דרכים להצלת זוגיות עם ילדים

בשעה טובה מגיע הרגע שאתם מתכננים היריון. בזמן כזה כל זוג מצייר לעצמו תמונה מושלמת למי יהיה התינוק דומה, באילו בגדים ילבישו אותו, כמה יחבקו ויאהבו אותו ואיזה אושר הוא יגרום לכל המשפחה.

 

ההורים הנרגשים מצפים בקוצר רוח עד שהתינוק המתוק יגיח לאוויר העולם ומייחלים לקבל את המתנה הנפלאה ביותר שאפשר לדמיין. הבעיה היא שלא תמיד הכל ורוד...

 

מרבית ההורים אכן מעידים שהולדת תינוק היא מתנה גדולה המלווה בתחושה קסומה שקשה לתאראולם לא ניתן להתעלם מהעובדה שלרגשות חיוביים אלה מתלווים לעתים גם רגשות אחרים, פחות חיוביים.

 

על ההורים הטריים מוטלת לפתע אחריות עצומה. עליהם להקדיש את כל כולם לרך הנולד, בלי שינה רציפה, בלי מקלחת נעימה ובלי זמן איכות לעצמם– שלא לומר, זמן לטיפוח הזוגיות.

 

אין ספק שההתחלה לא קלה. בני הזוג התרגלו לחיות חיים ספונטניים הכוללים דאגה לעצמם בלבד – וכעת חייו של יצור קטנטן וחסר אונים נמצאים בידיהם. הספונטניות מפנה את מקומה לטובת סדר יום הכולל בעיקר האכלות, החלפת חיתולים ולילות ללא שינה.

 

על פי מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, ניתן להבחין בהידרדרות ביחסים בין בני הזוג במשך כארבע שנים לאחר לידת הילד הראשון. ההידרדרות מתבטאת בירידה ברמת שביעות הרצון מהזוגיות, ירידה בתקשורת הזוגית, קושי גדול יותר לשלוט בכעסים ורמת אמון נמוכה יותר.

 

אבל יש גם חדשות טובות: מחקר חדש שנערך ע"י צמד החוקרים דוס ורודס מציג מספר דרכים שעשויות לעזור להורים טריים לצלוח בשלום את המשבר של הולדת הילד הראשון.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '5 דרכים להצלת זוגיות עם ילדים שתף עם החברים בטוויטר את '5 דרכים להצלת זוגיות עם ילדים