חפש

4 בקשות שאסור לבן הזוג לבקש מכם

1. לנתק את הקשר עם המשפחה והחברים

אם בן או בת הזוג יבקשו מכם לנתק את הקשר עם המשפחה או החברים שלכם, זו לחלוטין בקשה לא לגיטימית.

 

מובן שיש קשרים שהם יוצאים מן הכלל בהם מעורבים אלימות, הימורים, אלכוהול או כל דבר מהסוג הזה. אם לא נכליל את המקרים הללו, מדובר בבקשה לא שגרתית, שלרוב נובעת ממקום של רכושנות.

 

מה שקורה במצב כזה הוא שבן או בת הזוג רוצים אתכם רק לעצמם ולא מוכנים לחלוק אתכם עם אחרים. בהתחלה הדבר יחמיא, אך ככל שהקשר יימשך ואתם תראו עתיד משותף יחד, אתם תגלו שזאת התנהגות לא בריאה ואף כפייתית.

 

חשוב לשים לב למקרים קטנים. לדוגמא, התעקשות לעשות את החגים רק אצל המשפחה של אחד הצדדים וחוסר מוכנות להתפשר על "פעם תורי, פעם תורך".

 

2. לוותר על הערכים

הערכים שלכם צריכים להיות בראש סדר העדיפויות, לכן אסור בתכלית האיסור שבן או בת הזוג שלכם ייאלצו אתכם לוותר עליהם.

 

ניקח דוגמא. נניח שבת הזוג שלך דתייה, ואתה תבקש ממנה לזנוח את האמונות שלה. קיימת כאן בעיה קשה. הסיבה לכך היא שכל צד חייב לכבד את הדעות והאמונות של הצד השני.

 

מה עלול לקרות כאשר צד אחד זונח את האמונות שלו לטובת המשך הקשר עם החצי השני? זה עלול לגרום למצב שבו בן או בת הזוג שעברו את השינוי לא יזהו את עצמם, וזה ייצור מצב של נטירת טינה.

 

מובן שזה תקף גם במקרה ההפוך. נניח שבן הזוג אטאיסט, והשנייה שומרת מסורת. במידה והיא תבקש לשמור כשרות בבית, תנסה לכפות את האמונות שלה ותיאלץ את בן הזוג להתחיל לקיים מצוות או מנהגים שהוא לא מעוניין, זאת עלולה להיות בעיה.

 

אבל אם היא תכבד את האמונה והדת של בן הזוג – זה יאפשר להם לחיות בהרמוניה תחת אותה קורת גג.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '4 בקשות שאסור לבן הזוג לבקש מכם שתף עם החברים בטוויטר את '4 בקשות שאסור לבן הזוג לבקש מכם