חפש

שוויון זכויות גם ביזמות לזוגיות

בילדותנו קיבלנו מסרים שמרניים שונים כגון: "נשים מגדלות ילדים בבית, וגברים דואגים לפרנסת המשפחה". אמירות שהתאימו מזמן לדור אחר.

 

מאז התקדם קצת העולם. התנועה הפמיניסטית, שדרשה שוויון זכויות והזדמנויות לנשים, מקבלת היום הזדמנות ליזמות נשית גם בתחום הזוגיות.

 

אין שום הצדקה שנשים תחושנה לא בנוח להתחיל עם גברים שמוצאים חן בעיניהן.

 

הסטיגמה כי אישה שמתחילה עם גבר היא אישה פחות מכובדת, ושבעצם הגבר הוא היחידי שצריך ליזום – אחרת הוא יזלזל באישה והקשר לא יבשיל למשהו משמעותי – איננה רלוונטית עוד לימינו.

 

אני ממליצה לנשים במקום להתבייש ולהתייבש, לקחת עמדה אקטיבית כאשר הן נמצאות בסיטואציה חברתית ופוגשות גבר שמוצא חן בעיניהן.

 

אין סיבה שהן תוותרנה מראש. לעיתים הגבר עסוק ובתום לב לא פנה אל הגברת – וזו בדיוק ההזדמנות לתפוס בצורה מכובדת את תשומת ליבו ולרמוז שהוא דווקא מוצא חן בעינייך.

 

במקום לרצות את הסביבה השמרנית, אפשר בהחלט ליזום תוך שמירה על כבוד עצמי. לא כל מי שמתחילה עם גבר היא נזקקת לאהבה, אלא פשוט בחורה עדכנית שיודעת להעריך את עצמה ומחליטה לנקוט עמדה אקטיבית ולא פסיבית.

 

אישה שלא מחכה רק למזל, קופידון או גורל.

 

כל אלו נכונים גם, אבל אפשר קצת בחכמה לזרז אותם על ידי יזמות נשית ואסרטיביות, תוך שמירה על גישה פתוחה, נעימה, מחייכת ומכבדת.

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'שוויון זכויות גם ביזמות לזוגיות שתף עם החברים בטוויטר את 'שוויון זכויות גם ביזמות לזוגיות