חפש

נשוי – אבל בודד

כשמציינים את המונח 'בדידות חברתית', עולה בדרך כלל תמונה בה אדם חש שאין לו חברים, שהוא לא מקובל ושאינו משתלב בחברה. המושג נפוץ בעיקר בקרב ילדים בהקשר של חרם חברתי, אך למרבה ההפתעה, התופעה נפוצה גם בקשרים זוגיים, ובלא מעט מהם.

 

אמנם אחת המטרות העיקריות של ניהול מערכת זוגית היא הפגת הבדידות, אולם לעתים דווקא אותה מערכת יחסים עשויה לגרום לבני הזוג להרגיש בדידות. דמיינו מקרה בו אתם עוברים לגור בארץ זרה שאינכם מכירים בה אף אדם. התחושה מאוד לא נעימה, אבל אם אתם טיפוסים אופטימיים, אתם מאמינים שעם הזמן תצליחו להכיר את תושבי המקום ולהתחבר עם אנשים חדשים.

 

במקרה של בדידות זוגית, אותה אופטימיות או תקווה נמוגה. בני הזוג מחליטים לבלות יחד את החיים מתוך בחירה אמיתית ועם אהבה גדולה, אך בסופו של דבר מגלים שהכל היה שקר וכזב. במקום אינטימיות, תקשורת ותחושת ביטחון, מופיעים רגשות כגון תסכול, אכזבה ופסימיות. רגשות שליליים אלו נובעים מהיחסים המנוכרים המבוססים בעיקר על ריחוק ונתק רגשי ופיזי.

 

לא קל להודות בכך שהאדם שבחרת שיהיה השותף שלך לחיים הופך עם הזמן לאדם זר. מיותר לציין שמצב כזה מוביל מהר מאוד לתחושת דכדוך קשה ואף לדיכאון במקרים מסוימים. מניסיוני כשדכנית, מרבית מזוגות אלה נוטים להישאר יחד למרות תחושת הבדידות, כל אחד מסיבותיו הוא – אם זה בגלל הילדים, אם זה מסיבות כלכליות ויש גם כאלה שפשוט פוחדים להיות לבד.

 

חשוב לציין כי תופעה זו איננה בהכרח נחלתם של אנשים עם בעיות חברתיות. גם אדם מוקף חברים ובעל חיי חברה עשירים עשוי למצוא את עצמו בבדידות נוראית בתוך מערכת היחסים שלו. החדשות הטובות הן שעל אף הקושי, ניתן לשנות את המצב בעזרת הרבה עבודה.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'נשוי  אבל בודד שתף עם החברים בטוויטר את 'נשוי  אבל בודד