חפש

נישואי תערובת

בשנות החמישים והשישים היה נהוג שבני זוג מאותו מוצא בלבד זכו לממש את אהבתם. זוכרים את הסרטים של אותה תקופה, בהם האם האשכנזייה 'עושה פרצוף' לנוכח חתן או כלה ממוצא מזרחי? מסתבר שגם כיום יש אנשים שמחפשים אהבה רק מאותו המוצא שלהם.

 

בעבר מזרחים התחתנו עם מזרחים בלבד, וכן אשכנזים עם אשכנזים בלבד. לא היה מצב כזה שמישהי תנסה לשדך לנישואי תערובת. זה היה בעבר הרחוק.

 

עם זאת, נדמה שהמוצא עדיין משחק תפקיד, למרות שהוא לא אמור להיות 'אישיו' בימינו – שכן כיום כל זוג שני הוא ממוצא מעורב. הסרטים ההם מזכירים לנו תקופה רחוקה שכביכול לא נתקלים בה היום, למרות שיש מקרים בהם נושא העדה משחק תפקיד מרכזי בתחום ההיכרויות.

 

אתן לכם דוגמה שתעזור לכם להבין למה כוונתי. נועה, אשכנזייה גרושה בת 35, בלונדינית בעלת עיניים כחולות שעובדת במשרד עורכי דין, סיפרה לי שאביה גידל אותה בעקבות מות אימה כשהייתה ילדה קטנה. אביה הפך להיות כל עולמה – והיא כל עולמו.

 

לנועה הייתה חולשה למראה המזרחי, אך אביה סלד מכך. הוא לא חיבב מזרחים והתנשא עליהם. הוא החליט לקחת את ענייני הזוגיות של בתו לידיו והכיר לה בחורים שהיו יותר לטעמו מאשר לטעמה. היא החלה לצאת עם אשכנזים. ניסתה לא פעם ולא פעמיים, ולא צלח. אף אחד לא הצליח לתפוס את ליבה.

 

האב לא ויתר והמשיך להכיר לה בחורים אשכנזים, ולבסוף מישהו הצליח לעורר בה רגשות. האב לחץ לכיוון חתונה, ולמרות שנועה לא הייתה שלמה עם החלטתו, הסכימה כדי לרצות אותו וכי הבטיח לה שהיא עושה את הצעד הנכון.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'נישואי תערובת שתף עם החברים בטוויטר את 'נישואי תערובת