חפש

מכאן עד הסוף

במגילת רות שקוראים בחג השבועות יש פסוק מוכר שלא מתייחס ישירות לזוגיות בין גבר לאישה, אלא לדברים שאמרה רות לחמותה נעמי. עם זאת, הוא מעורר לא מעט תהיות גם לגבי יחסים זוגיים. הפסוק אומר: "כי אל אשר תלכי אלך ובאשר תליני אלין, עמך עמי ואלוהיך אלוהי".

 

הפסוק מתפרש כמצב בו אדם הולך אחרי מישהו אחר באמונה עיוורת, באש ובמים, מבלי לשאול שאלות, ובעיקר מתוך אמונה שכך צריך להיות.

 

השאלה היא האם בני זוג אמורים וצריכים ללכת אחרי החצי השני שלהם באש ובמים רק בגלל שהם מנהלים מערכת יחסים רצינית ומחייבת? האם האמונה צריכה להיות עיוורת או שניתן להעלות תהיות וספקות?

 

אם לומר את האמת, זה נושא רגיש עבורי. לעתים קרובות אני מוצאת את עצמי כמהה לנאמנות האינסופית שהייתה רווחת בעבר. הכל נעשה ביחד מתוך ערבות הדדית, לא חשבו במונחים של אני או אתה. אין ספק שיחסים המתנהלים כך נותנים תחושת רוגע וביטחון.

 

בתקופה הנוכחית כל אחד נוטה לדאוג להתפתחות האישית שלו מחוץ למערכת היחסים. כל אחד רוצה קריירה מצליחה ומשגשגת, תחביבים, לעשות ספורט, זמן איכות אישי ועוד ועוד. מובן שאני תומכת בהתפתחות אישית של כל אחד מבני הזוג וזה דבר מקסים.

 

אני מאמינה כשדכנית שכאשר שני הצדדים נהנים מחיים אישיים משלהם מעבר לזוגיות, זה תורם ואף משפר את היחסים. השאלה היא מה עושים כאשר הרצונות של בני הזוג באים זה על חשבון זה? מה קורה כאשר אחד מהם צריך להקריב משהו על מנת שהשני יוכל ליהנות ולקבל את מבוקשו?

 

השינוי של קטי

בתור דוגמה אני אשמח לשתף את סיפורה של קטי, בת 40 ממרכז הארץ. שנים רבות היא עבדה בתור רואת חשבון, אבל הרגישה שזה לא ייעודה. החלום שלה היה לעשות הסבה מקצועית ולהפוך למטפלת אלטרנטיבית, אבל עמוק בתוכה היא האמינה שזה יישאר רק בגדר חלום.

 

היא הרגישה שיש יותר מדיי מגבלות: הוצאות גדולות לעומת משכורת קבועה ומכובדת ותנאים טובים, לימודים ארוכים ויקרים, הטיפול במשפחה והניסיון הרב שתצטרך לצבור במשך זמן רב.

 

היא נאלצה להמשיך ולהגיע מדי יום לעבודה בייאוש גדול כי הרגישה שלא הייתה לה ברירה. עד שיום אחד בישרה לה חברה טובה שאבחנו אצלה סרטן השד. הבשורה המרה נחתה עליה בהפתעה גמורה וגרמה לקטי לשנות את צורת החשיבה שלה ב-180 מעלות.

 

היא החליטה שהחיים קצרים מדיי – היא לוקחת סיכון גדול ומנסה להגשים את חלומה בכל מחיר.

 

קטי חיכתה בסבלנות להזדמנות טובה להעלות את הנושא בפני בעלה. כשהגיע הרגע הנכון, היא שיתפה אותו בתכניתה, בתקווה לקבל את תמיכתו ואת ברכתו. לזכותו ייאמר שהוא תמיד השתדל לבוא לקראת אשתו ורצונותיה כי ידע שכאשר היא מאושרת, כל בני הבית מאושרים.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מכאן עד הסוף שתף עם החברים בטוויטר את 'מכאן עד הסוף