חפש

מה הן השאלות שיש לשאול לפני שחוזרים לאקס?

בזמן שמיכל ניסתה "להשתקם" מאז הפרידה לפני כשנה מבן זוגה, הזמן לא עשה את שלו. הגעגועים הפכו לבלתי נסבלים, והשאלות שהיו לה לגבי ההחלטה שעשו הפכו לטורדניות ובלתי פוסקות.

 

היא תהתה שמא הם עשו טעות שנפרדו ואולי היה כדאי להמשיך בקשר למרות הכל. העניין הוא שכאשר היו יחד, היא לא הרגישה שזה זה. תמיד הייתה לה הרגשה שחסר שם משהו. היא לא ידעה בדיוק מה, אבל עדיין ההרגשה שלה לא הייתה שלמה בקשר ביניהם.

 

עפ"י מחקרים, בין חצי לשני שליש מהזוגות נמצאים בשלב מסוים בחייהם במערכות יחסים מחזוריות – כלומר, נפרדים וחוזרים לאותו אדם. יתר הזוגות נפרדים באופן סופי מבן/בת הזוג או נשארים יחד ולא נפרדים יותר.

 

עפ"י הסטטיסטיקה, אלה שהחליטו לחזור לאקס/ית שלהם פחות מרוצים מהקשר הזוגי שלהם. לרוב, הבעיה השכיחה היא חוסר תקשורת, חוסר ודאות לגבי העתיד של בני הזוג וחוסר ביטחון באופן כללי.

 

ישנם זוגות שנפרדים, ולאחר מכן חוזרים להיות יחד. הם אופטימיים ומאמינים שהפעם למדו מטעויות העבר, והקשר יהיה הרבה יותר חזק מהפעם הקודמת. הם מאמינים שהפעם זה יהיה אחרת. אך בפועל, לצערנו, זה לא קורה. היחסים של זוגות שחזרו לאחר פרידה לא באמת משתפרים.

 

אז מה עושים כשהשאלות והתהיות לא פוסקות? איך יודעים אם לחזור לאקס או לא? אם אתם עדיין מעוניינים לחזור לאקס/ית, חשוב שתשאלו את עצמכם את שלוש השאלות הבאות.

 

1. למה נפרדתם?

קחו לדוגמא זוג שאוהב אחד את השנייה אהבה גדולה, יש ביניהם תקשורת טובה והם נהנים האחד מהשנייה. למרות כל זאת, הם נפרדים כי אחד מהם עבר בעקבות עבודתו למדינה אחרת. למשל, רופא שהחליט לחיות כמה שנים באפריקה כדי לעזור לילדים, ובת זוגו בדיוק קיבלה קידום ולא רצתה לפספס את ההזדמנות.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מה הן השאלות שיש לשאול לפני שחוזרים לאקס? שתף עם החברים בטוויטר את 'מה הן השאלות שיש לשאול לפני שחוזרים לאקס?