חפש

מה הן הדרכים להתמודד עם התמכרות של בן/בת הזוג?

ישנם המון סוגים של התמכרויות שלצערנו, שכיחות בעולמנו. יש התמכרות להימורים, יש התמכרות לסמים, לאלכוהול, לאכילה – ואפילו לקניות אפשר להתמכר. אמנם לכל בן אדם יש מאפיין מסוים שעל פיו ניתן לנבא אם יש לו נטייה להתמכרות מסוימת, אך פעמים רבות נוטים לשמוע על מקרים בהם אנשים מן המניין, כאלו שאין להם רקע בעייתי, נמצאים בבעיית התמכרות קשה.

 

קחו לדוגמא את שרית (השמות האמיתיים שמורים במערכת), שהתחתנה עם בחיר ליבה, נועם. בזמן ההיכרות שלהם, הוא היה גבר מאוזן ויציב. אדם אחראי, רציני, בעל מוסר עבודה גבוה שעבד בעבודה קבועה ומסודרת. אפשר לומר שממש חי "לפי הספר". הזוגיות שלהם הייתה מקסימה, ובמשך עשור הם ניהלו חיי משפחה מאושרים ובריאים.

 

יום אחד, אחיו, שהיה החבר הכי טוב שלו, נפטר בפתאומיות. עולמו של נועם חרב עליו. אמנם הוא זכה לתמיכה רבה מצד משפחתו ומאשתו היקרה, ולמרות זאת, היה לו קשה מאוד להתמודד עם המצב. הוא חיפש דרכים אחרות לברוח מהכאב.

 

הוא החל לגלות חיבה לטיפה המרה, למרות שמעולם לא התקרב לאלכוהול לפני כן. זה התחיל עם כוסית אחת שהיה שותה כל ערב. עם הזמן הגביר את קצב השתייה וכוס הפכה לשתיים, שתיים הפכו לשלוש כוסות, וכן הלאה. במהרה ההתמכרות הייתה טוטאלית והוא החל לשתות אפילו במשך היום.

 

אשתו הבינה שמשהו לא מתנהל כשורה, אך לא חשבה עדיין שמדובר בהתמכרות. היא תיארה לעצמה שמדובר בתקופת אבל שתחלוף עם הזמן – וזו הסיבה שלא התעמתה מולו. היא האמינה שכרגע עדיף להכיל ולקבל את מה שהוא עובר. זו הייתה טעות גדולה שכמובן, נעשתה בתום לב. כשהיא קלטה שבעלה בתחתית התהום, כבר היה מאוחר מדיי.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מה הן הדרכים להתמודד עם התמכרות של בן/בת  הזוג? שתף עם החברים בטוויטר את 'מה הן הדרכים להתמודד עם התמכרות של בן/בת  הזוג?