חפש

מהו התנאי למעבר למגורים משותפים?

לקוחה שלי רצתה לדעת האם כדאי לה לעבור לגור עם בן זוגה, אך חששה שהמעבר יגרום לקריסת הקשר. היא ממש התלבטה, לא ידעה מה לחשוב, לאיזו החלטה להגיע. למען האמת, אני מבינה אותה. דברים שעד עכשיו היו שלה פרטיים יהפכו למשותפים ברגע שתעבור לגור עם בן זוגה.

 

מעבר למגורים משותפים זה בהחלט דבר מרגש ומלהיב. מדובר בצעד גדול מאוד בזוגיות. עם זאת, עולים לא מעט חששות והיסוסים. החיים המשותפים מצריכים שיתוף פעולה במטלות הבית השונות, השגרה תופסת מקום נכבד, אין כל כך פרטיות, הגבר רואה אותך כשאת מתעוררת ללא איפור, עולים חילוקי דעות ועוד.

 

זו אכן החלטה מכריעה. לכן לפני שאתם עושים את הצעד הזה, אני ממליצה לכם כשדכנית לבחון היטב את הדברים, לדבר על הסוגיות השונות ולהגיע להחלטות משותפות כיצד כדאי להתנהל בבית. הדבר ימנע מכם חילוקי דעות בעתיד.

 

זוגות הממהרים לעבור לגור יחד נתקלים בבעיות הגורמות למריבות מיותרות – וחבל. לכן חשוב מאוד לתאם ציפיות כדי למנוע את כל אלו. נכון, קל לדחות את הבלתי נמנע – אך עם זאת, קחו אחריות ופתחו את כל הקלפים לפני הכל. מניסיון, זה משנה את פני הדברים לגמרי.

 

ללא תיאום ציפיות, אי סדר וחיכוכים תופסים את מקום ההרמוניה. אין כמו סדר וחוקים. כמו במשפחה עם הורים וילדים. כל אחד יודע את תפקידו בבית, וכך הכל מתנהל על מי מנוחות.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מהו התנאי למעבר למגורים משותפים? שתף עם החברים בטוויטר את 'מהו התנאי למעבר למגורים משותפים?