חפש

כשגרים עם בן הזוג אצל ההורים...

לאחרונה, יותר ויותר זוגות בוחרים לגור בביתם של ההורים מהסיבה הפשוטה של חיסכון בעלויות. מצב שכזה עלול לגרום לקשר לקרוס ולעלות לכם הרבה יותר. רעיון כלכלי שלעיתים עולה ביוקר...

 

יוקר המחייה הוא הסיבה העיקרית לתופעה זו, שהופכת לנפוצה בכל העולם. סיבות נוספות לכך שזוגות מעדיפים לגור בבית ההורים הן השקעה בלימודים גבוהים בשנים הראשונות לקשר. ואל נשכח את מחירי הדירות האסטרונומיים.

 

בעבר, זוגות שהתחתנו עברו מיד לבית משלהם. לעומת זאת, היום הם נשארים אצל ההורים – לעיתים גם לאחר שהביאו ילדים.

 

מהי לדעתכם הסיבה לכך שמגורים משותפים עם ההורים משפיעים על הזוגיות שלכם? יש כמה גורמים לכך – אורח החיים של ההורים, עד כמה ההורים מעורבים בחיי הזוג וכמובן, טיב היחסים בין ההורים לבני הזוג.

 

ברור לי שלא לכל הזוגות זה נכון ומתאים. עם זאת, באופן כללי ועד כמה שניתן, אני לא ממליצה לגור עם ההורים – ואני אתן לכם דוגמא לכך.

 

במסגרת עבודתי כשדכנית, הגיעו אליי שני סטודנטים מקסימים, שרית ואופיר. כל אחד לחוד חיפש זוגיות. שידכתי ביניהם, ואכן הזוגיות שלהם הייתה מוצלחת. עם הזמן, הם עברו לגור אצל ההורים שלו.

 

היחסים בין אמו של אופיר לשרית לא היו משהו מתחילת הקשר. אמנם מעולם לא רבו ואפילו די הסתדרו ביניהן, אבל לא שררה קרבה או חמימות אחת כלפי השנייה. שרית הרגישה זאת כמובן, ובכל זאת הם החליטו לעבור לגור אצל הוריו מכיוון שקנו בית שבנייתו נמשכה זמן רב. לכן תכננו לשהות אצל ההורים בזמן זה.

 

לא הייתה להם אפשרות כלכלית לשלם גם עבור שכירות וגם את המשכנתא, שהרי שניהם סטודנטים לתואר שני, ובמקביל עבדו במשרה כמעט מלאה ובקושי היו בבית. הזוג הסיק שאין טעם לזרוק כסף על שכירות, ממילא הם באים הביתה רק כדי להתקלח ולישון.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'כשגרים עם בן הזוג אצל ההורים... שתף עם החברים בטוויטר את 'כשגרים עם בן הזוג אצל ההורים...