חפש

חג ראשון ללא הילדים

הגרושים שביניכם מכירים מן הסתם את ההרגשה ואת הקושי להתרגל למצב החדש שבו הילדים איתכם בזמן קצוב – זאת לאחר שחייתם עם הילדים חיי משפחה לכל דבר, ללא הגבלה ביום או בשעה מסוימת. וזה לא משנה איך חלוקת הזמנים ולמי יש משמורת עליהם.

 

אתן דוגמא למקרה שבו בסופי השבוע הילדים מבלים עם האב, ואילו האם נמצאת עם הילדים במהלך השבוע. זה סידור שיכול להיות מושלם עבורה – במהלך השבוע היא עם ילדיה, ובסוף השבוע יכולה ליהנות מהזמן שלה לבד, לצאת, לבלות, לצבור כוחות לשבוע שאחריו. סוף שבוע שלם שבו יכולה לעשות כל העולה על רוחה. נשמע נפלא, לא?

 

חשבו שוב. אמנם בשישי היא נהנית מזמן האיכות שלה, אך בשבת היא מתקשה למצוא שותפים לבילוי. חברותיה נוהגות לבלות בשבתות עם בני הזוג וילדיהם. כך שהשבתות שלה מתחילות באנרגיה ובציפיות על בילויים עם חברות במהלך היום, ובהמשך כל זה הופך לעצוב ומייגע כשהיא מנסה לארגן לעצמה יום כייפי עם חברות.

 

ומה לגבי החגים? חשבו על אם שעוברת חג בפעם הראשונה ללא ילדיה. חלקן לא מושפעות יתר על המידה, אך אחרות יכולות לראות את המצב כסוף העולם. ומי שהתגרש לאחרונה עדיין לא התרגל כלל למצב החדש – ולהם קשה מכל.

 

השכנים התחילו לשיר ואני התחלתי לבכות

לפני זמן מה גרושה צעירה ואם לשתי ילדות קטנות הגיעה למשרד השידוכים שלי וטענה שהחג הראשון בלי בנותיה היה קטסטרופה בשבילה. היא צרפתייה ומשפחתה גרה בצרפת. היחידים שהיא מכירה בארץ הם הגרוש שלה ומשפחתו.

 

היא נשארה בביתה בחג, הרי לא היה לה עם מי לחגוג, וסיפרה לי שכאשר שמעה את השכנים שלה שרים את שירי החג, החלה לבכות ולא הפסיקה במשך שעה שלמה. בזמן הזה החלה לחשוב, אולי לא הייתה צריכה להתגרש? אולי זו טעות גמורה? איך תצליח לשרוד בלי הבנות שלה עוד חג נוסף? ואם לא תמצא מישהו חדש? מה תעשה?

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'חג ראשון ללא הילדים שתף עם החברים בטוויטר את 'חג ראשון ללא הילדים