חפש

הצד האפל של התשוקה

יש שני סוגים של תשוקה. סוג אחד הוא תשוקה הרמונית. כשאנו מרגישים אותה, אנחנו רוצים לעשות דברים שאנו אוהבים, להשקיע זמן בדברים אלו והכל מבחירתנו החופשית. תשוקה זו יכולה לגרום לאושר עילאי.

 

במקרה הזה אנחנו שולטים בתשוקה ולא ההיפך. אנחנו עושים את הדברים הטובים מתוך שליטה – כלומר, אנחנו מאוזנים ויכולים להפסיק מתי שאנחנו רוצים או להמשיך אם נרצה בכך. התשוקה משתלבת בחיינו ולא משתלטת עליהם.

 

לעומת זאת, יש את התשוקה האובססיבית וההרסנית, שבהחלט יכולה להשתלט על חיינו ולהרוס אותם ואת היקרים לנו. תשוקה זו גורמת לסבל גדול ברגע שהיא חוצה את הגבול. כשאנחנו לא שולטים בה, היא הופכת במהרה לאובססיה.

 

זוכרים את הסרט "חיזור גורלי"? מה שהתחיל כתשוקה הפך פתאום לאובססיה אלימה ומטורפת. זו דוגמה קיצונית בה האישה עשתה ממש כל מה שיכלה עם כל מה שכרוך בזה כדי שהגבר שרצתה יהיה שלה. היא ממש חצתה את כל הקווים האדומים.

 

מובן שזה מקרה קיצוני כי בסרט הסיפור הסתיים במוות. לצערנו, יש מקרים לא מעטים שהאובססיה מתחילה להיות מטורפת וחייבים לזהות ולעצור אותה בזמן.

 

לתשוקה האובססיבית אין מתג. אין לנו שליטה עליה ולא ניתן לכבות או להדליק אותה כרצוננו. היא ממש משתלטת על חיינו. היא מנהלת אותנו ולא ההיפך. האובססיה הופכת למרכז חיינו, אנחנו שוכחים את שאר הדברים ומתרכזים רק בתשוקה הזו. זונחים את המשפחה, החברים, המחויבויות שלנו.

 

רוב הזוגות – שאין בהם כבר תשוקה כבעבר – נלחמים בעצמם יום-יום כדי לזכות בה בניסיון להרגיש את מה שהיה בתחילת הקשר שלהם.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הצד האפל של התשוקה שתף עם החברים בטוויטר את 'הצד האפל של התשוקה