חפש

הפתרון המהיר והיעיל ביותר לפתור ריב חוזר

לו מריבות בין בני זוג היו מתועדות, יכולנו לראות שנושאי המריבה חוזרים על עצמם, בעיקר לגבי הנושאים המרכזיים. די מעניין, אך בהחלט לא חדש.

 

הנושאים העיקריים עליהם מתבססות רוב המריבות החוזרות ונשנות הם בעיקר על מטלות הבית וחלוקת התפקידים, חינוך הילדים וכסף. בנוסף, יש גם דברים קטנים שמהווים טריגר לריב גדול.

 

למשל, כשאישה כועסת על בן זוגה שהשאיר את נעליו בסלון. היא מתלוננת על כך שבמקום לקחת חלק פעיל בסידור הבית, החפצים זרוקים בכל פינה, שהיא כל הזמן מסדרת את הבית ושאין הערכה על כך. לאחר כל כך הרבה תחינות ובקשות, הגבר ממשיך לזלזל בה, ומה הבעיה לשים נעליים במקומן? מה כבר ביקשה?

 

נשמע מוכר?

 

לעומת זאת, הגבר לא מבין על מה כל המהומה. סך הכל שכח להחזיר את הנעליים לארון, למה היא מסתכלת על דברים קטנים כמו נעליים? איך הגיעה לזלזול וחוסר הערכה? אפשר לחשוב! מזה היא יוצאת מגדרה? ויכעס.

 

הנעליים הן רק תירוץ, העניין הוא לא באמת הנעליים. הדבר שמפריע הכי הרבה הוא תחושת הזלזול – "למה לא מכבדים את הבקשה שלי? מה כבר ביקשתי?"

 

אפשר להבין. עם זאת, הרי הגבר לא משאיר את הנעליים בסלון בכוונה. כדאי להיכנס פה לפרופורציות, זה פשוט קורה. הנעליים הן לא הסיבה האמיתית לכך שאתם רבים.

 

בני הזוג מנסים לא להתרגש ולהשתדל יותר. לאחר זמן מה, הנושא הופך לתקליט שבור, הכל חוזר על עצמו. ושוב הדרמה בשיאה. אז איך באמת ניתן להימנע מלחזור על ריב שוב ושוב? מה אפשר לעשות?

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הפתרון המהיר והיעיל ביותר לפתור ריב חוזר שתף עם החברים בטוויטר את 'הפתרון המהיר והיעיל ביותר לפתור ריב חוזר