חפש

המחקרים שיחזירו את האמון במוסד הנישואים

המציאות של הגירושים בארץ עגומה, לצערי הרב. לא מעט אנשים נתקלים בסיטואציות של גירושים בסביבתם הקרובה, בין אם אלה הורים, חברים קרובים ואפילו עמיתים לעבודה. אם כך, אין זה פלא שאנשים הולכים ומאבדים את האמונה במוסד הנישואים.

 

על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בזוגות שעל פני השטח נראים מאושרים – ובהפתעה מוחלטת מכריזים על פרידה.

 

חלק מהזוגות נפרדים בגלל רומן, חלקם לא יכולים לשאת יותר את המריבות היומיומיות עם בן/בת הזוג שלהם, ועוד כל מיני סיבות שונות ומשונות. אז למה לנסות בכלל? זה חסר טעם – הם חושבים. ואם להיות כנה, אני מבינה אותם.

 

אולם למרות הסטטיסטיקה העגומה של הגירושין, אני רומנטיקנית בכל רמ"ח איבריי שמאמינה באהבה נצחית. אני מודעת לכך שזוגות המקפידים לחזק את הקשר והאהבה שלהם משתבחים עם הזמן וחיים חיים ארוכים ומאושרים.

 

בעלי ואני נשואים מעל ל- 25 שנים וכל שנה טובה יותר מקודמתה. אנחנו העדות לכך שזוגיות כזו אכן קיימת. והאמת היא שיש לא מעט זוגות שמוכנים להשקיע על מנת שהאהבה והזוגיות שלהם יתעצמו וירקיעו שחקים.

 

אלה 6 סיבות מדעיות המוכיחות מדוע כדאי להיות נשואים.

 

הקשר בין אושר לנישואים

בסרטים נוטים להציג את חיי הנישואים כשגרה משעממת ולחוצה שבה בני הזוג נשחקים עם הזמן ונכנעים ללחץ של החיים. ומובן שהזוגיות שלהם נשחקת.

 

עם זאת, ידוע על לא מעט אנשים אשר מעידים על עצמם שהם מאושרים בזכות חיי הזוגיות שלהם.

 

תוחלת חיים גבוהה יותר

מחקר מ"דיוק מדיקל סנטר" מצא כי הסיכוי לתמותה בקרב אנשים בגיל העמידה שלא נמצאים בקשר זוגי לאורך זמן גדול יותר לעומת חבריהם הנשואים.

 

פחות מחלות פיזיות ונפשיות

מחקרים הוכיחו כי אנשים נשואים חולים פחות במחלות לב, סרטן, שפעת, אלצהיימר, דיכאון, סכיזופרניה ולחץ.

 

במחקר מסוים בדקו האם תוחלת החיים של אנשים לאחר ניתוח מעקפים ארוכה יותר – וזאת בהתאם למצבם הזוגי. מסתבר שלאלו שהיו בזוגיות טובה היה סיכוי גבוה יותר לחיות 15 שנים נוספות. זאת בניגוד לאנשים ללא קשר זוגי.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'המחקרים שיחזירו את האמון במוסד הנישואים שתף עם החברים בטוויטר את 'המחקרים שיחזירו את האמון במוסד הנישואים