חפש

האם להתחתן עם מישהי מבוגרת?


על פי הנורמה החברתית הרווחת, גבר שיוצא עם אישה צעירה נחשב "גבר גבר" – כאילו עצם הרעיון שאישה צעירה בוחרת להיות איתם ולא עם גברים בני גילה מעיד עד כמה הם מושכים
. העניין נפוץ בעיקר בקרב גברים בני 40 ומעלה.

 

גברים נישאים בדרך כלל לנשים צעירות מהם, או מקסימום בנות גילם. כך היה מאז ומתמיד. מעטים בוחרים להתמסד עם נשים מבוגרות מהם – וגם הם נחשבים חריגים בסביבתם.

 

מובן שלשהות במחציתה של אישה צעירה יש יתרונות רבים, אם זה מבחינת מראה ואם זה מבחינת השעון הביולוגי. אישה צעירה יכולה ללדת ילדים רבים, ואילו אצל אישה מבוגרת, הנושא מורכב יותר.

 

מעבר לכך, קיימת גם סיבה פסיכולוגית בלתי-מודעת שקשורה לאגו הגברי. אם להיות כנים, מרבית הגברים מעדיפים להיות במחיצת אישה שמעריצה אותם, והפער בניסיון החיים גורם לה להרגיש שיש לה הרבה מה ללמוד מהחצי השני.

 

כל עוד מערכת היחסים באמת הדדית ושוויונית למרות פער הגילאים – אני לגמרי בעד. אותי מעניין לדעת מדוע המצב ההפוך מעורר תגובות פחות אוהדות? כשנתקלים בגבר בגיל מסוים מנהל זוגיות עם אישה מבוגרת ממנו, הסביבה מיד מרימה גבה.

 

מצד אחד, משהו בעניין הזה עדיין נתפס כדבר חריג ולא טבעי, אבל מצד שני, ולשמחתי הרבה, לאחרונה גברה הפתיחות בתחום הזה באופן משמעותי. השינוי נזקף בעיקר לזכות מפורסמים כמו דמי מור ואשטון קוצ'ר, שפער הגילאים ביניהם עומד על 15 שנה, אך עדיין צלחו שמונה שנות זוגיות. והרשימה כמובן עוד ארוכה, הן בארץ והן בחו"ל.

 

בתור שדכנית, יש 5 סיבות עיקריות שאני ממליצה לנהל קשר עם אישה מבוגרת. חשוב לזכור שהדברים מבוססים על ממוצעים ואינם תקפים לכל זוג. העיקרון הוא שכל מקרה עומד בפני עצמו, אולם חשוב לי לנפץ את הנורמה החברתית לפיה מי שמתחתן עם אישה מבוגרת ממנו הוא חריג או נלעג בקרב חברים ובני משפחה.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האם להתחתן עם מישהי מבוגרת? שתף עם החברים בטוויטר את 'האם להתחתן עם מישהי מבוגרת?