חפש

האם כדאי להתערב בחיי האהבה של בתך?

כשדכנית בעלת משרד שידוכים, לא מעט אמהות מגיעות למשרד שלי. ולא מעט הן נפתחות בפניי ומתלוננות איך יכול להיות שהבת היפה, המקסימה והמצליחה שלהן בחרה דווקא בבחור מסוים. הן מאמינות שהיא יכולה למצוא מישהו טוב ומוצלח הרבה יותר.

 

לאחרונה אף נתקלתי במקרה של אימא שהכריזה כי נכנסה לדיכאון רק מפני שהבת שלה מנהלת זוגיות רצינית עם בחור שבא ממשפחה הרוסה. היה לה קשה לקבל את העובדה שהוא לא הגיע ממשפחה "רגילה" כפי שנהוג להגדיר. אולם כאשר גילתה שאבא שלו נהג להכות אותו, היא כבר לא הצליחה להתאפק.

 

בנקודה הזו היא הרגישה שהיא חייבת להתערב ולפנות לבת שלה. היא חזרה ואמרה לבתה שאלימות במשפחה היא עניין שכמעט תמיד עובר בירושה. כלומר, אם אבא שלו היכה אותו, סביר להניח שהוא יכה את ילדיהם בעתיד.

 

בן הזוג של הבת היה דווקא בחור מצליח, מלומד ומנומס, אך היא לא הסכימה לקבל אותו וחזרה והפצירה בביתה להיפרד ממנו ללא דחיות ושהיות.

 

יש אינספור דוגמאות של אמהות שמחליטות שבן הזוג של הבת לא ראוי – אם זה בגלל שהוא מגיע ממשפחה הרוסה, המקצוע שלו לא מוצא חן, העבודה שלו לא מכובדת, הוא נאה מדיי או לא מספיק נאה – ואני יכולה עוד להמשיך ולפרט.

 

הפעם הייתי רוצה לדבר דווקא על המצב ההפוך – כשאימא רוצה לשדך לבתה אדם מסוים, אבל הילדה היא זו שמסרבת.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האם כדאי להתערב בחיי האהבה של בתך? שתף עם החברים בטוויטר את 'האם כדאי להתערב בחיי האהבה של בתך?