חפש

אל תייעצו לחברים שלכם להיפרד

"האם כדאי לי לעזוב אותו?" פעמים רבות שאלה זו נשאלת לגבי גברים ונשים כאחד. לעיתים אני שומעת אנשים שמדברים עם חברים שלהם על בני הזוג, והחברים אומרים להם לחתוך את הקשר מפני שבן הזוג לא מתאים להם, שלדעתם כדאי להיפרד וכו'.

 

מובן שברוב המקרים, לחברים יש סך הכל כוונות טובות. הם רוצים שהחבר הכי טוב שלהם יהיה מאושר וייהנה מזוגיות טובה ובריאה. השאלה היא – האם זה נכון שהם יביעו דעתם על מערכת היחסים של חבריהם? או אולי עדיף להימנע מדעה במצב כזה?

 

אתן לכם דוגמא על מקרה של בחורה צעירה בת 29 בשם מיכל, שהייתה במערכת יחסים רצינית עם בחור מקסים בשנות השלושים המוקדמות לחייו. לאחר כמה חודשים הם עברו להתגורר יחד, ולאחר מכן הגיעה הצעת הנישואין.

 

למיכל הייתה חברת ילדות. מיכל שיתפה אותה והתייעצה איתה לא מעט וגם לגבי הצעת הנישואין – האם כדאי לה להיענות להצעה.

 

פה הדילמה – להגיד לה את האמת או לשמור אותה לעצמי? בענייני זוגיות עדיף לשמור על ניטרליות ולא להביע דעה נחרצת, למרות שהכוונה שלנו טובה, וזה נעשה אך ורק מתוך רצון שלחברים שלנו תהיה זוגיות מוצלחת ויציבה.

 

חברתה לא אהבה את הזוגיות שלהם וטענה שהבחור בהחלט מקסים וחמוד, אך מאז שמיכל איתו, היא לא מבלה, לא יוצאת, כבויה כזאת. היא מרגישה שהיא כל הזמן נגררת אחריו, היא כבר לא עושה את מה שאהבה לעשות לפני שהכירו.

 

אפשר בהחלט להבין למה חברתה של מיכל חשבה כך. לפני שהכירה את הבחור, מיכל אהבה לצאת ולבלות, הייתה חיית מסיבות – ומאז שהכירה את החצי השני שלה, היא הפכה להיות טיפוס יותר ביתי.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אל תייעצו לחברים שלכם להיפרד שתף עם החברים בטוויטר את 'אל תייעצו לחברים שלכם להיפרד