חפש

איך לנהל קשר עם אדם פרפקציוניסט?

האם פרפקציוניזם זו תכונה שעושה טוב לזוגיות?

 

לא מעט אנשים יגידו שהחיים לצד אדם פרפקציוניסט הם לא קלים מהסיבה שהוא דורש שלמות בכל רגע נתון. אז איפה הבעיה?

 

אנחנו יודעים שאין דבר כזה מושלם. כאשר קיימות ציפיות גבוהות מאוד מצד האדם הפרפקציוניסט, ציפיות שלא ניתנות למימוש, הדבר מוביל לריבים מרובים.

 

אני נתקלת לא מעט באנשים פרפקציוניסטים או בכאלה שחיים עם בני זוג פרפקציוניסטים, והתחושות שלהם קשות. הם טוענים שמאוד קשה לרצות את בני הזוג שלהם ושום דבר אף פעם לא מושלם עבורם.

 

האישיות של הפרפקציוניסטים יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות.

 

יש כאלה ששואפים לשלמות רק בתחום אחד, למשל בניקיון הבית, מה שפוגע ישירות בזמן הזוגי של השניים. מעבר לכך, הדבר עלול לפגוע בשאר בני הבית. אם הפרפקציוניסט מעיר הערות כמו "למה השארת כלים בכיור?" או "למה הבגדים לא מקופלים בצורה ישרה?" – אין צורך לציין שהדבר עלול לפגוע קשות במערכת היחסים של בני הזוג.

 

אבל זה עוד כלום. יש אנשים שתכונת הפרפקציוניזם אצלם באה לידי ביטוי בכמעט כל תחומי החיים, אם לא בכולם. המצב הזה עלול לאתגר אף יותר את בן הזוג השני שנאלץ לספוג את המצב ולהתמודד עם העובדה ששום דבר לא יספק את החצי השני.

 

מדובר בקשר מורכב שדורש יכולת הכלה מאוד גדולה מצד בן הזוג – ולא כולם מסוגלים לעמוד בקשר כזה.

 

לצפות לשלמות מעצמך

חשוב גם להדגיש את הצד החיובי בפרפקציוניזם: ההשקעה בקשר.

 

אי אפשר להתעלם מהעובדה שפרפקציוניסטים שואפים לשלמת תמידית, אך יחד עם זאת, הם תמיד ישאפו לשלמות גם מעצמם. לכן בהמון קשרים עם אנשים פרפקציוניסטים יהיה ניתן לראות קשרים מושקעים מאוד.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'איך לנהל קשר עם אדם פרפקציוניסט? שתף עם החברים בטוויטר את 'איך לנהל קשר עם אדם פרפקציוניסט?