חפש

איך להתמודד עם חרדות של החצי השני?

חיזוקים חיוביים הם התחלה מעולה להתמודדות עם הקשיים הכרוכים כשבני הזוג שלנו סובלים מחרדות.

 

אז נכון, לא פשוט לחיות עם אדם כזה. יש המון אנשים שסובלים מחרדות כאלו ואחרות, אך רק מי שחי עם אדם כזה יכול לדעת באמת מה הם הקשיים הנלווים למצב כזה. יש כמה רמות לקשיים אלו: תעסוקתי, כלכלי, חברתי וזוגי. לחיות בזוגיות עם אדם שסובל מחרדות זה לא פשוט בכלל.

 

בעקבות מחקר של האגודה האמריקאית להפרעות חרדה (ADAA), נערכה השוואה בין אנשים הסובלים מחרדה לבין אנשים שלא סובלים מחרדה זו. לא מעט אנשים הסובלים מחרדה טענו שהם לא מאמינים שמגיעה להם זוגיות תומכת ובריאה לעומת שאר האנשים.

 

אם כך, מה ניתן לעשות? איך בכל זאת אפשר להתמודד עם הקשיים שנובעים מחרדה? בראש ובראשונה, רצוי ללמוד לעומק את הנושא. מה ניתן לעשות כדי להרגיע? איך בכלל אפשר לזהות את התקף החרדה? מה עלול להחמיר את המצב? כיצד זה יכול להשפיע עלינו?

 

כשיש הפרעת חרדה, לא תמיד ניתן לזהות את מה שמתחולל אצל החצי השני. יש מקרים בהם בן/בת הזוג נראים כביכול במצב רגיל, ובו בזמן מתחוללת אצלם סופת הוריקן. לכן רצוי לזהות מתי הם סובלים ולדעת איך ניתן לסייע להם.

 

לאחר שלמדתם לזהות ולהתמודד עם המצב, מגיע השלב הבא – לעודד אותם ללכת לטיפול. אמנם אני לא פסיכיאטרית, אך מהיכרותי עם אנשים הסובלים מהפרעה זו, הטיפול בה מאוד עוזר.

 

לרוב, אנשים נמנעים מלהתחיל טיפול בשל הסטיגמות. הם חושבים שאם יטלו כדורים, יצטיירו אצל בן/בת הזוג כמשוגעים. פה מגיע תורכם לנפץ להם את הסטיגמות הללו ולעודד אותם להישמע להמלצת הרופא. מובן שהכל תלוי בסוג החרדה וברמה שלה.

להמשך... - לחץ כאן ◄

למאמרים מאת השדכנית הראלה ישי בערוץ יחסים של ynet

 

למצוא אהבה אמיתית - בוא לייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'שיחת ייעוץ חינם'

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'איך להתמודד עם חרדות של החצי השני? שתף עם החברים בטוויטר את 'איך להתמודד עם חרדות של החצי השני?